040 265 577 Klubmoderneodbojke@gmail.com
Center moderne odbojke

Ekipa Moderne odbojke
23. maj 2026
Pokalni turnir Slovenije za mlajše od 16 let, v odbojki na mivki.
V Centru moderne odbojke okronali nove pokalne prvake do 16 let!
Pretekli vikend je Center moderne odbojke, v sodelovanju z Odbojkarsko zvezo Slovenije, utripal v znamenju vrhunske mladinske odbojke na mivki. Gostili smo namreč Pokal Slovenije za mlajše od 16 let (U16), ki je na igrišča privabil izjemno število mladih talentov in glasnih navijačev.
Na turnirju je moči merilo kar 16 dekliških in 9 fantovskih ekip. Dvodnevno dogajanje je postreglo z vrhunskimi predstavami, borbenostjo in pravim športnim vzdušjem. V soboto so se ekipe najprej pomerile v skupinskem delu, nedelja pa je prinesla napete izločilne boje in odločilne tekme za končne uvrstitve.
Dekleta: Zlato v roke navezi Vargha in Komondi
V ženski konkurenci smo spremljali izjemno izenačene dvoboje. Na najvišjo stopničko sta se zasluženo povzpeli Eszter Lea Vargha in Sara Komondi, ki sta skozi celoten turnir kazali vrhunsko formo. Srebrno medaljo sta si priigrali borbeni Ana Rop in Julija Dolenc, bron pa je po napetem boju pripadel Niki Ficko in Manci Osolnik.
Fantje: Pavasović in Perko neustavljiva do naslova
Tudi fantje niso zaostajali z atraktivnimi potezami in borbo za vsako žogo. Pokalna prvaka sta postala Filip Pavasović in Maks Perko, ki sta v finalu prikazala zbrano in suvereno igro. Drugo mesto sta osvojila Urban Prešeren in Jaka Smolnikar Ožbolt, stopničke pa sta z odličnim tretjim mestom dopolnila Žan Palma in Žiga Klinar.
🏆 Pregled najboljših uvrstitev
Mesto | Dekleta (U16) | Fantje (U16) |
🥇 1. mesto | Eszter Lea Vargha / Sara Komondi | Filip Pavasović / Maks Perko |
🥈 2. mesto | Ana Rop / Julija Dolenc | Urban Prešeren / Jaka Smolnikar Ožbolt |
🥉 3. mesto | Nika Ficko / Manca Osolnik | Žan Palma / Žiga Klinar |
Čestitke vsem prejemnikom medalj, pa tudi vsem ostalim nastopajočim ekipam za izjemen športni duh in prikazano znanje na mivki! Zahvala gre tudi Odbojkarski zvezi za sodelovanje pri organizaciji ter vsem navijačem, ki ste poskrbeli za fantastično kuliso.
Se vidimo na naslednjih turnirjih v Centru moderne odbojke!

